Відбулося чергове засідання Ради представників національно-культурних товариств Одеської області

30 січня 2026 року відбулося засідання Ради представників національно-культурних товариств Одеської області, присвячене підготовці до Південного фестивалю рідної мови. Фестиваль, започаткований у 2024 році за ініціативи Херсонська обласна державна адміністрація за участі Миколаївської та Одеської обласних державних адміністрацій, проводиться почергово в регіонах Півдня України та має на меті підтримку рідних мов як важливої складової культурної ідентичності, збереження нематеріальної спадщини та реалізацію державної мовної політики.

У 2026 році фестиваль, приурочений до Міжнародний день рідної мови, відбудеться 21 лютого на Одещині. До обговорення долучилися представники національно-культурних об’єднань та громадських організацій регіону, які взяли участь у засіданні як офлайн, так і онлайн, що забезпечило широке представництво громад та активну комунікацію між учасниками. Під час засідання було визначено ключові організаційні напрями підготовки та змістовне наповнення майбутнього заходу. Програмою фестивалю передбачено проведення панельних дискусій, культурно-мистецьких заходів і концертної програми за участі творчих колективів. Реалізація цих ініціатив сприятиме популяризації мовного та культурного розмаїття Півдня України, розвитку міжкультурного діалогу та зміцненню регіональної співпраці